Przegrana LKS Kęsowo z MKS Grudziądz!!!

 

 

      LKS Kęsowo rozegrał kolejny mecz w II lidze piłki ręcznej. Tym razem szczypiorniści trenera Marka Tyda udali się do Grudziądza aby rozegrać mecz z liderem ligi miejscowym  MKS-em. Przypomnijmy tylko, że piłkarze ręczni z Grudziądza w poprzednim sezonie zajęli w lidze bardzo wysokie drugie miejsce, a w obecnych rozgrywkach będą  głównym faworytem który będzie walczył o awans do I ligi.

W zespole z Kęsowa zabrakło tym razem dwóch filarów obrony : Łukasza Modrzejewskiego oraz Artura Czarnowskiego.

       Kęsowianie przystąpili do meczu bardzo zmotywowani, było to widać w pierwszej połowie spotkania gdzie do 26 min mecz było bardzo wyrównany. Dobrze funkcjonował atak pozycyjny, a Fabian Kościelski który w pierwszej odsłonie zdobył 5 bramek brylował na boisku. Dobrze, mimo osłabienia spisywała się obrona zespołu i można było kontratakiem zaskoczyć przeciwników. Takiego przebiegu pierwszej połowy nie spodziewali się gospodarze i trener musiał wziąć czas aby poukładać zespół. Było to dobre posunięcie bowiem po chwili przerwy zespół z Grudziądza lepiej zagrał w obronie i w końcówce pierwszej połowy seryjnie zdobył 5 bramek z kontrataku. Po 30 minutach wynik na tablicy wskazywał 15:12 na korzyść MKS Grudziądz.

 

 

 

       Ale to co wydarzyło się w drugiej odsłonie zawodnicy LKS-u szybko by chcieli zapomnieć. Gospodarze zaczęli grać agresywniej w obronie, a kęsowianie nie mogli sobie poradzić z tak ustawioną drużyną przeciwnika. Skuteczność w ataku gości również zawodziła, a bramkarz z Grudziądza precyzyjnymi rzutami wznawiał szybki atak co skrupulatnie wykorzystywali jego koledzy z boiska. Zespół MKS-u grał w drugiej połowie bardzo dobrze. Zawodnicy LKS-u opadli z sił i nie mogli przeciwstawić się graczom gospodarzy. Grudziądzanie większość bramek zdobywali z kontry, a bramkarz Leszek Mielke nie mógł sobie poradzić z precyzyjnymi rzutami. Spotkanie w drugiej połowie było jednostronnym widowiskiem, a trener LKS-u wiedząc że trudno będzie wywieźć z Grudziądza korzystny wynik dał szansę najmłodszym zawodnikom z Kęsowa. Przypomnijmy tylko, że Szmagliński Ryszard, Cieniuch Karol, Kapłanowski Damian, Pięta Rafał oraz Krzysztofik Konrad w zeszłym sezonie grali w rozgrywkach juniora młodszego, a w tym roku udanie zadebiutowali w II lidze.

 

Spotkanie zasłużenie wygrał MKS Grudziądz i na pewno powalczy o awans do I ligi, a dla naszego zespołu mecz z tak wymagającym przeciwnikiem będzie  sporym doświadczeniem na kolejne mecze. W najbliższą sobotę LKS Kęsowo o godz.18:00  na własnej hali podejmować będzie zespół SMS II Gdańsk. Zapraszamy wszystkich sympatyków „szczypiorniaka”  aby swoim dopingiem zmotywowali nasz zespół do dobrej gry  - powiedział kierownik zespołu LKS Kęsowo Krzysztof Muzioł

 

 

MKS Grudziądz – LKS Kęsowo 34:19 ( 15:12 ) Mielke Leszek, Iwicki – Wiśniewski, Szmagliński, Mielke Krzysztof-4, Cieniuch, Kościelski-5 ( 1/1 ), Kapłanowski, Luptowski-1, Radzio-5, Szulowski, Pięta-1, Kensik, Krzysztofik, Kowalik-3 ( 3/2 )

Trener – Tyda Marek, Kierownik- Muzioł Krzysztof

 

Kary: LKS Kęsowo – 8 min. ( Kowalik- 4 min., Luptowski, Radzio – po 2 min. )

 

Sędziowali: Kaszubski, Wojdyr ( Gdańsk )

 

tekst, foto: Krzysztof Muzioł

 

 

Sponsorzy LKS Kęsowo

Gmina KęsowoGalaVISION

alt

Statystyki

Użytkowników:
2
Artykułów:
85
Odsłon artykułów:
233293