LKS Kęsowo blisko wygranej!!!

 

 

GKS Żukowo – LKS Kęsowo 31:28 ( 15:12 ) Mielke Leszek, Iwicki Zdzisław – Modrzejewski Łukasz-3, Misiorski Dawid- 5, Mielke Krzysztof- 2, Grzonkowski Arkadiusz- 3, Orlikowski Rafał- 1, Smysłowski Łukasz- 1, Radzio Radosław- 1, Kensik Tomasz- 2, Wiśniewski Mateusz, Barabach Marcin- 3, Czarnowski Artur- 7

Trener Tyda Marek Kierownik Muzioł Krzysztof

 

          GKS Żukowo było kolejnym przeciwnikiem piłkarzy ręcznych z Kęsowa. LKS przystąpił do meczu w bardzo osłabionym składzie. Do Żukowa z różnych przyczyn nie pojechali najlepsi strzelcy zespołu ( Fabian Kościelski i Sebastian Ludian ). Zespół z Żukowa który obecnie zajmuje piąte miejsce w rozgrywkach II ligi był zdecydowanym faworytem do odniesienia zwycięstwa. Takiej postawy szczypiornistów z Kęsowa nikt się nie spodziewał. Do końcowych minut spotkania była zacięta rywalizacja. Gdyby nie pomoc sędziów którzy w kluczowych momentach meczu swoimi decyzjami pomogli gospodarzom popełniając dużo błędów LKS odniósłby sukces.

 

 

        W pierwszej odsłonie meczu zawodnicy z Kęsowa popełniali dużo błędów w ataku. Wynikało to z tego, że niektórzy gracze pierwszy raz grali na nowych pozycjach na boisku. Widać było, że brakuje im ogrania. Niedokładne podania kęsowian dobrze wykorzystali gracze z Żukowa którzy szybkimi kontratakami wykańczali akcję na bramkę strzeżoną przez Leszka Mielke. Po 30 min wynik na tablicy wskazywał 15:12 na korzyść gospodarzy.

        Druga połowa była już dużo lepsza w wykonaniu LKS-u. Drużyna dobrze zagrała w obronie i seryjnie zaczęła zdobywać bramki. W 48 min kęsowianie prowadzili już różnicą dwóch bramek i wydawało się, że zespół z Kęsowa zdobędzie w tym meczu cenne 2 pkt.. W tym momencie sędziowie dali znać o sobie. W kluczowych momentach gry dwóch zawodników LKS-u otrzymało kontrowersyjne 2 min kary. Zespół gości grał w osłabieniu co wykorzystali gracze z Żukowa rzucając bramki. Kolejne złe decyzje sędziów doprowadziły do tego, że Tomasz Kensik i Łukasz Modrzejewski otrzymali nie słusznie czerwone kartki. Do końca meczu LKS Kęsowo próbowało odrobić straty ale grając w osłabieniu nie było to możliwe. GKS Żukowo wygrało spotkanie 31:28. Już za tydzień 9 lutego o godz. 18:00 LKS na własnej hali będzie podejmował drużynę Sambora Tczew.

 

tekst, foto: Muzioł Krzysztof

 

 

 

 

Sponsorzy LKS Kęsowo

Gmina KęsowoGalaVISION

alt

Statystyki

Użytkowników:
2
Artykułów:
85
Odsłon artykułów:
233259