Porażka po zaciętym meczu!!!

 

         Wicelider II ligi ( grupy A ) AZS UKW Bydgoszcz był przeciwnikiem LKS-u Kęsowo. W spotkaniu tym z powodu wykluczenia na jeden mecz nie mogli zagrać doświadczeni zawodnicy gospodarzy: Leszek Mielke i Tomasz Kensik. Do hali w Kęsowie przybyła spora grupa kibiców która chciała zobaczyć dobry mecz w wykonaniu LKS-u. Przypomnijmy tylko, że zespół gości w ubiegłym sezonie rozgrywał swoje mecze na parkietach I ligi. Przed spotkaniem wydawało się, że zespół akademików który stawiany był w roli faworyta zawodów spokojnie wygra mecz.  Kęsowianie nie przestraszyli się rywala i postawili wysoką poprzeczkę przyjezdnym. Do końcowych minut mecz był bardzo wyrównany. Dobre spotkanie rozegrał bramkarz Tomasz Frohlke, a obrona całego zespołu LKS-u stawiała skuteczny opór doświadczonemu zespołowi z Bydgoszczy. Dobrze zagrali rozgrywający kęsowian którzy rzucili rywalom łącznie 22 bramki, a wyróżniającym się graczem na tej pozycji był Sebastian Ludian- 13 trafień. W 42 minucie spotkania LKS prowadził różnicą czterech bramek. Wydawało się, że gospodarze łatwo wygrają mecz. Niestety po raz kolejny w tym sezonie LKS bardzo szybko roztrwonił taką przewagę tracąc w ciągu 6 minut 9 bramek, przy jednym celnym trafieniu kęsowian. Szkoda tylko, że kolejny słaby mecz w ataku pozycyjnym zagrali skrzydłowi gospodarzy którzy w spotkaniu odnotowali tylko trzy trafienia.

 

       Następny mecz LKS Kęsowo rozegra dopiero 11 marca , a przeciwnikiem będzie MKS Grudziądz. Aby myśleć o poprawieniu pozycji w tabeli kęsowianie muszą z Grudziądza przywieźć 2 punkty.

 

                         fot. Łukasz Zep ( Tygodnik Tucholski )

 

 

W zespole z Kęsowa zadebiutowało dwóch nowych zawodników: Michał Pankau i Mateusz Wiśniewski.

 

LKS Kęsowo – AZS UKW Bydgoszcz 26:27 ( 10:11 ) Frohlke Tomasz, Iwicki Zdzisław- Modrzejewski Łukasz, Łangowski Adrian-4, Misiorski Dawid-1, Mielke Krzysztof-2, Grzonkowski Arkadiusz, Kościelski Fabian-5, Orlikowski Rafał, Ludian Sebastain-13, Radzio Radosław-1, Gakan Maciej, Barabach Marcin, Wiśniewski Mateusz, Pankau Michał, Czarnowski Artur

Trener- Tyda Marek, Kierownik- Muzioł Krzysztof, Masażysta- Kleybor Marek

 

tekst: Krzysztof Muzioł, fot: Łukasz Zep ( Tygodnik Tucholski )

 

 

 

Sponsorzy LKS Kęsowo

Gmina KęsowoGalaVISION

alt

Statystyki

Użytkowników:
2
Artykułów:
85
Odsłon artykułów:
233259