Sędziowie główną przyczyną porażki w Olsztynie!!!

 

 

        Szczypiorniści LKS Kęsowo rozegrali mecz z liderem drugiej ligi AZS UWM Olsztyn. Przed spotkaniem zdecydowanym faworytem był zespół gospodarzy. Przypomnijmy tylko, że w pierwszym meczu tych drużyn akademicy wygrali zdecydowanie różnicą 16 bramek. Do meczu z Olsztynem kęsowianie przystąpili bez najskuteczniejszego skrzydłowego Krzysztofa Mielke    ( kontuzja stopy ). Wszystko wskazywało, że AZS spokojnie wygra zawody.

 

 

        Cała drużyna LKS Kęsowo przystąpiła do meczu z silnym rywalem bardzo zmotywowana , a spotkanie do końcowych minut było wyrównane. Dla dużej grupy kibiców zgromadzonej w olsztyńskiej hali mecz ten był bardzo interesujący do oglądania. Kęsowianie zagrali dobre zawody, praktycznie przez większość spotkania rywalizowały na parkiecie dwa równorzędne zespoły. LKS zagrał skutecznie w ataku pozycyjnym. W obronie ( szczególnie bardzo dobrze spisujący się w bramce Leszek Mielke ) drużyna z Kęsowa zatrzymywała atak przeciwnika. Pierwsza połowa zakończyła się minimalną wygraną olsztynian 15:14.

 

        Druga odsłona należała zdecydowanie do sędziów. Większość decyzji „panów z gwizdkiem” była wielkim nieporozumieniem. Szkoda tylko, że ucierpiała na tym tylko drużyna z Kęsowa. Sędziowie z Warszawy pokazali graczom LKS-u trzy czerwone kartki i wykluczyli z gry kęsowian na 14 min., przy 6 min. kar dla Olsztyna. W osłabionym składzie zespół LKS-u opadł z sił co wykorzystał AZS. Mecz zakończył się wynikiem 35:30 dla gospodarzy z Olsztyna. Po meczu zebrani w hali kibice wypowiadali się, że najsłabszym punktem meczu byli niestety sędziowie. Oby było jak najmniej takiego sędziowania w naszej lidze.

 

W sobotę 18 lutego o godz. 18:00 zagramy kolejny mecz ligowy. Tym razem do Kęsowa przyjedzie ubiegłoroczny I-ligowiec AZS UKW Bydgoszcz. W naszym zespole z powodu „niesłusznych” czerwonych kartek nie zagrają Leszek Mielke i Tomasz Kensik. Pod znakiem zapytania stoi występ kontuzjowanego Krzysztofa Mielke. W tak osłabionym składzie będzie ciężko wygrać spotkanie z tak doświadczoną drużyną. Ale jestem pewien, że bydgoszczanom na naszym parkiecie łatwo nie będzie- powiedział kierownik LKS Kęsowo Muzioł Krzysztof

 

 

 

AZS UWM Olsztyn – LKS Kęsowo 35:30 ( 15:14 ) Mielke Leszek, Iwicki Zdzisław – Modrzejewski Łukasz-1, Łangowski Adrian-1, Misiorski Dawid, Grzonkowski Arkadiusz-3, Kościelski Fabian-7, Orlikowski Rafał-3, Ludian Sebastian-11, Gakan Maciej-1, Barabach Marcin, Kensik Tomasz-3, Schewe Krystian, Czarnowski Artur

Trener Tyda Marek Kierownik Muzioł Krzysztof

 

 

Tekst: Krzysztof Muzioł

 

Sponsorzy LKS Kęsowo

Gmina KęsowoGalaVISION

alt

Statystyki

Użytkowników:
2
Artykułów:
85
Odsłon artykułów:
233276