Olsztyn pokonał Kęsowiaków

alt

    LKS Kęsowo OSM Chojnice rozegrało kolejny mecz ligowy. Tym razem szczypiorniści z Kęsowa zagrali na wyjeździe z zespołem Olsztyna- Szczypiorniakiem. Młodzi gracze gospodarzy zajmują wysokie 4 miejsce w lidze. W pierwszym spotkaniu tych drużyn po bardzo emocjonującej końcówce meczu padł wynik remisowy.

   Mecz rozpoczął się dobrze, dwie pierwsze akcje skutecznie wykorzystali kolejno Fabian Kościelski i Rafał Orlikowski. LKS Kęsowo prowadziło 0:2, ale od tego momentu zespół z Olsztyna  zdobył kolejno pięć bramek i w 10 min kęsowianie przegrywali 5:2. Trener Marek Tyda szybko zareagował i przekazał swoim graczom kilka wskazówek. Zaprocentowało to dwiema bramkami, szkoda tylko że nie został wykorzystany rzut karny który altdoprowadziłby do remisu. W 19 min meczu kontuzji doznał dobrze grający w tym meczu Fabian Kościelski który został przewieziony do szpitala. Zespół z Kęsowa bez tego zawodnika traci dużo w ataku. Po pierwszej odsłonie meczu Szczypiorniak Olsztyn wygrywał 12:10.

    W drugiej połowie spotkania osłabiony kadrowo zespół LKS Kęsowo OSM Chojnice w ciągu 5 min stracił kolejno 6 bramek nie rzucając żadnej. W 40 min LKS przegrywał 18:12. Na pozycji rozgrywającego zagrał Radosław Radzio który jest nominalnie obrotowym. Rzucił w meczu 5 bramek i był wyróżniającym się zawodnikiem. Zespół Szczypiorniaka kontrolował przebieg meczu i zasłużenie wygrał 28:23.

alt

 

 

Nasi gracze kolejny raz zagrali słaby mecz. Nie wiem dlaczego pojawiają się takie proste błędy które w II lidze nie powinny się zdarzyć. Pozytywami meczu w Olsztynie byli bramkarze- Mielke Leszek i Tomasz Frohlke oraz Radosław Radzio. Pozostali gracze zagrali poniżej poziomu jaki prezentowali na początku sezonu. Teraz mamy przerwę w rozgrywkach i na parkietach II ligi pojawimy się 26 marca. Do kolejnego meczu mamy dużo czasu także na treningach popracujemy nad tym aby wyeliminować te błędy które przydarzyły się w meczu ze Szczypiorniakiem Olsztyn. Chciałbym także podziękować sponsorom którzy zakupili nam sprzęt niezbędny do gry w lidze, a są nimi Gala Collezione, ZST Czesław Pawłowski . Zapraszam również na nową stronę internetową naszego klubu www.lks.kesowo.pl - powiedział kierownik drużyny LKS Kęsowo OSM Chojnice Krzysztof Muzioł

 

PODSUMOWANIE:

Szczypiorniak Olsztyn – LKS Kęsowo OSM Chojnice 28:23 ( 12:10 )

Mielke Leszek, Frohlke Tomasz- Mielke  Krzysztof-3, Łangowski Adrian-3, Misiorski Dawid, Grzonkowski Arkadiusz, Kościelski Fabian-2, Orlikowski Rafał-3, Smysłowski Łukasz-2, Radzio Radosław-5, Gakan Maciej-1, Barabach Marcin-1, Kensik Tomasz, Czarnowski Artur-3

Trener Marek Tyda Kierownik Krzysztof Muzioł

 

W galerii znajdziecie kilka nowych zdjęć z meczu. Serdecznie Zapraszam !!!

Administrator: Jakub Bałazy


 

Sponsorzy LKS Kęsowo

Gmina KęsowoGalaVISION

alt

Statystyki

Użytkowników:
2
Artykułów:
85
Odsłon artykułów:
233289